https://www.stendustri.com.tr/proses-otomasyonu/proses-tehlike-analizleri-el-kitabi-yayinlandi-h107313.html

“Proses Tehlike Analizleri” el kitabı yayınlandı

2019 yılından bu yana mühendislik hizmetlerinin yanı sıra yayıncı kuruluş olma özelliği taşıyan ProSCon “Proses Güveliği Yönetim Sistemi” el kitabının ardından “Proses Tehlike Analizleri” el kitabını da tamamladı.

Tehlike ve risk kavramı, proses tehlike analiz teknikleri, proses tehlikelerinden korunma yöntemleri ve proses tehlike analizlerinin proses güvenliği yönetim sistemindeki yeri ana başlıklarının yer aldığı kitapta endüstri profesyonellerinin hızlıca uygulayabilecekleri araçlara da yer verildi. Bu araçlar arasında, devreye alma öncesi gözden geçirme örnek soruları, insan faktörleri, dış faktörler gibi proses kaza tetikleyicilerine örnekler ile proses güvenliğinde gözlemlenen uygulama hataları kontrol formları da kitap içerisinde yer almakta.

HER YIL BİR KİTAP YAYINLAMAYI HEDEFLİYOR 

ProSCon olarak hedeflerinin her yıl bir kitap yayınlamak olduğunu söyleyen ProSCon Kurucu Ortağı Mehmet Dilaver şunları ekledi; “Proses güvenliğinde Türkçe kaynak sıkıntısı yaşanıyor. Bu konuyla ilgili eksiği kapatabilmek için “Proses Güvenliği Yönetim Sistemi” el kitabı ile ilgili çalışmalarımızı tamamlayarak sektör profesyonellerine 2019 yılında sunmuştuk. “Proses Tehlike Analizleri” el kitabımız içinse hazırlıklara yoğun çalışmalarımız nedeniyle tam anlamıyla başlayamamıştık. Pandemi döneminde evden çalışma sürecimizde hız vererek Temmuz sonunda basımını tamamladık” dedi.